تماس با ما صفحه اصلی
 
1- صفحه نمایش عریض (16:10)
در صفحات نمایش عریض، نسبت ابعاد صفحه 16:10 است که در مقایسه با صفحات مانیتورهای مربع شکل با نسبت ابعاد 4:3 یا 5:4، فضای افقی بیشتری را دراختیار کاربر قرار می‌دهد. عریض بودن صفحه نمایش به کاربر این اجازه را می‌دهد که نوارهای ابزار را در صفحه در کنار تصویر نمایش دهد.
2- قابلیت نمایش بیش از یک میلیارد رنگ
نمایش هریک از مولفه‌های RGB با یک عدد 10 بیتی، قابلیت نمایش بیش از یک میلیون رنگ را فراهم می‌آورد که در نتیجه رنگ‌های نمایش داده شده هموارتر بوده و نتیجه بهتری را در نمایش سه بعدی تصاویر و ترکیب آنها بوجود می‌آورد.
3- یکنواختی روشنایی در صفحه نمایش
خصوصیت صفحات نمایش LCD به گونه‌ای است که بخش‌های میانی صفحه نمایش روشن تر از نواحی اطراف آن دیده می‌شوند. با استفاده از قابلیت Digital Uniformity Equalizer روشنایی تمام نقاط صفحه نمایش یکسان خواهد بود.
 
4- سرعت بیشتر در رسیدن به پایداری روشنایی
پس از روش کردن مانیتور یا خروج از حالت standby، ویژگی Drift Correction (که به نام شرکت EIZO ثبت شده است) به سرعت سطح روشنایی را پایدار می‌کند. علاوه بر آن یک سنسور روشنایی نور زمینه را اندازه گیری کرده و نوسانات روشنایی را که بر اثر درجه حرارت محیط و براثر گذشت زمان ایجاد می‌شود را جبران می‌کند.
5- استاندارد DICOM - بخش چهاردهم
در مانیتورهایی با کاربرد اداری، به دلیل عدم کالیبراسیون طیف خاکستری، یک تصویر می‌تواند در دو نمونه از یک نوع صفحه نمایش به دو شکل مختلف دیده شود که این مساله در مورد تصاویر پزشکی می‌تواند باعث ایجاد خطا در تشخیص شود. در بخش چهاردهم استاندارد DICOM 3.0 ویژگی‌های دستگاه‌های نمایش سیاه و سفید با کیفیت بالا، شامل صفحات نمایش و چاپگرهای سیاه و سفید، که در کاربردهای پزشکی به کار می‌روند را توصیف می‌کند. یکی از مشخصات توصیف شده در این استاندارد، با منحنی روشنایی برحسب سطح خاکستری بیان می‌شود که این منحنی باید از الگوی مشخصی پیروی کند. توانایی یک صفحات نمایش برای کالیبراسیون خودکار روشنایی می‌تواند سازگاری با این استاندارد را به همراه داشته باشد.
6- انتخاب رزولوشن صفحه نمایش با توجه به حجم اطلاعات تصاویر پزشکی
اندازه تصاویر پزشکی در کاربردهای مختلف متفاوت است. درصورتیکه رزولوشن صفحه نمایش بدرستی انتخاب نشود، امکان نمایش همزمان همه قسمتهای تصویر آنگونه که پزشکان تصاویر تمامی تصویر را در نگاتسکوپ مشاهده می کنند وجود نخواهد داشت. ارتباط اندازه تصاویر پزشکی در مدولیته های مختلف و ارتباط آن با رزولوشن صفحه نمایش نشان داده شده است.
7- تنظیم شدت روشنایی به کمک قابلیت EcoView
در جلوی قاب مانیتور یک سنسور قرار دارد که نور محیط اطراف مانیتور را اندازه گرفته و روشنایی صفحه نمایش را به گونه ای تنظیم می‌کند که صفحه نمایش خیلی تاریک یا خیلی روشن دیده نشود. این کار باعث صرفه جویی می‌شود و خستگی چشم را کاهش می‌دهد و مصرف توان را تا 51% کاهش می‌دهد.
 
8- مود مراقبت از چشم (EyeCare Mode)
مانیتورهای سری FlexScan جزو اولین مانیتورها هستند که مود جدید EyeCare (مراقبت از چشم) به آنها اضافه شده است. این مود تجربه جدیدی را برای کاربران فراهم می‌کند که در آن نگاه کردن مانیتور در طولانی مدت کار دشواری نیست و خستگی چشم به هنگام کار در محیط‌های تاریک کاهش می‌یابد. تنها با فشردن یک کلید، کاربر می‌تواند روشنایی مانیتور را تا 4 cd/m2 کاهش دهد. مود EyeCare در ترکیب با قابلیت Auto EcoView می‌تواند لومینانس تصویر را به میزان تنظیم شده توسط کاربر کاهش یا افزایش دهد و به این ترتیب روشنایی مانیتور در اتاق های خیلی تاریک و روشن به مقدار دلخواه تنظیم می شود.
9- افزایش بازده کار و کاهش خستگی چشم
در سال 2008 شرکت EIZO مطالعه‌ای را برای یافتن رابطه بین خستگی چشم و میزان استفاده از مانیتور انجام داد. نتایج این تحقیق نشان داد که استفاده از ویژگی‌هایی مانند Auto EcoView، ارگونومیک بودن پایه مانیتور و مود مراقبت از چشم به کاهش خستگی چشم کمک می کند و بازده کار را تا 12.5% افزایش می دهد.
10- کاهش ابعاد صفحه مانیتور و افزایش همزمان رزولوشن
در مدل FlexScan S2243W نسبت ابعاد صفحه 16:10 و رزولوشن آن 1200×1920 است. چون در این مانیتورها گام پیکسل 247/0 mm (pixel pitch) است و در هر اینچ 103 پیکسل نمایش داده می‌شود، تعداد پیکسل های نمایش داده شده توسط این مانیتور 30% بیشتر از یک مانیتور 22 اینچ معمولی با رزولوشن 1050×1680 است. در مقایسه با یک مانیتور 1/24 اینچ، FlexScan S2243W همان تعداد پیکسل را نمایش می دهد ولی ابعاد آن 10% کوچکتر است. این ویژگی برای ادارات یا سالن های معاملات سهام که مانیتورهای 1/24 اینچ مورد نیاز است اما به دلیل محدودیت فضا نمی‌توان از آنها استفاده کرد، بسیار مطلوب می‌باشد.
قطعه QM1 برای اتصال سریع مانیتور پایه EzUp پایه با قابلیت تنظیم ارتفاع
11- انعطاف پذیری در نحوه اتصال مانیتور
استفاده از پایه های ارگونومیک در مانیتورها امکان تنظیم ارتفاع، شیب، چرخاندن، و مود نمایش پرتره (چرخش 90 درجه برای مشاهده عکس به صورت پرتره) را فراهم می کند. در مواردی لازم است به طور مکرر مانیتور را در جایی متصل کرد یا آن را برداشت. برای این کاربردها یک قطعه جانبی وجود دارد که با استفاده از یک اهرم امکان اتصال سریع و جداکردن آسان مانیتور فراهم می شود.
12- مدیریت پنجره برنامه ها با نرم افزار EIZO ScreenSlicer
این  نرم افزار کمکی که همراه با مانیتور ارائه می شود به کاربر این امکان را می دهد که با تقسیم بندی صفحه مانیتور از این فضا به طور موثرتری استفاده کند. با پیکره­بندی فضای صفحه نمایش به نواحی مختلف و انداختن پنجره برنامه ها در این نواحی پنجره ها به سادگی مرتب می شوند.
 
13- کاهش حجم داده های ذخیره شده نسبت به سیستم های مشابه
اگر ذخیره سازی تصاویر کنترل ترافیک هوایی با روش های بدون اتلاف انجام شود، حجم داده ها بسیار زیاد خواهد بود. سیستم Re/Vue با توجه به پارامترهای پیکره بندی و نوع داده ویدیویی می تواند ذخیره سازی بدون اتلاف با نرخ فشرده سازی بالا از نسبت 10,000:1 تا 20,000:1 را برای داده های کنترل ترافیک هوایی فراهم آورد. درحالی که سیستم های ذخیره سازی ویدیویی دارای حداکثر نرخ فشرده سازی 300:1 می باشند، راندمان فشرده سازی به کار رفته در Re/Vue به مقدار زیادی فضای مورد نیاز برای ذخیره سازی داده ها را کاهش می دهد. به این ترتیب امکان ذخیره سازی اطلاعات 30 روز در فضای یک ترابایت فراهم می شود.
 
14- فشرده سازی داده ها با استفاده از الگوریتم های بدون اتلاف
سیستم های ضبط ویدیویی ذخیره سازی تصاویر را با سطوح مختلفی از کیفیت انجام می دهند. بسیاری از آنها از الگوریتم های فشرده سازی مانند JPEG، MPEG و H.264 استفاده می کنند. اگرچه الگوریتم های فشرده سازی بااتلاف برای بعضی از سیستم های نظارت تصویری (Surveillance) مناسب است آرتیفکت ناشی از فشرده سازی، کیفیت پخش تصاویر را کاهش می دهد. فقط استفاده از روش ذخیره سازی بدون اتلاف سیستم Re/Vue که با صوت سنکرون شده است تضمین می کند که کیفیت پخش تصاویر ضبط شده برابر با کیفیت تصاویر اصلی یکسان است. سیستم Re/Vue می تواند حتی برای رزولوشن 2048 x 2048 در هر ثانیه 60 فریم را ذخیره نماید.
 
15- امکانات ویژه بازیابی تصاویر از آرشیو
اگر امکان آرشیو صحیح و دسترسی فوری به داده های صوتی و تصویری از روی سیستم یا از راه دور فراهم نباشد، گرفتن داده‌ها و ذخیره سازی آنها اهمیت چندانی نخواهد داشت. سیستم Re/Vue نه تنها امکان ذخیره سازی داده ها را روی سیستم دریافت تصاویر فراهم می کند بلکه قابلیت آرشیو داده ها را از راه دور برای کاربران ایجاد می نماید. ویژگی آرشیو از راه دور امکان استفاده از سرورهای ذخیره سازی موجود در شبکه موجود را بوجود می آورد و با استفاده از نرم افزار واسط تحت وب به سادگی می توان برنامه ریزی آرشیو داده ها را از راه دور انجام داد. این قابلیت امکان بازیابی اطلاعات را از یک کامپیوتر راه دور برای بررسی حوادث پیش آمده جهت انجام تحقیقات یا کاربردهای آموزشی فراهم می کند.
 
16- سازگاری با انواع بسترهای سخت افزاری و کارت های گرافیکی
سیستم های ضبط تصاویر ویدیویی معمولاً به سخت افزارها و نرم افزارهایی جانبی حساس می باشند به این معنی که فقط با سیستم عامل، درایور و برنامه های کاربردی خاصی می توانند ارتباط برقرار کنند. حتی در بعضی از این سیستم ها لازم است که ذخیره سازی و پخش تصاویر فقط روی همان سیستم انجام شود. اما ذخیره سازی تصاویر ویدیویی در Re/Vue مستقل از سیستم عامل و کارت گرافیکی است به گونه ای که اگر ذخیره سازی روی یک کامپیوتر انجام شود، پخش تصاویر می تواند روی هر کامپیوتر دیگری با سیستم عامل مبتنی بر ویندوز یا لینوکس انجام شود.
 
17- قابلیت کنترل مرکزی
سیستم Re/Vue یک نرم افزار واسط تحت وب دارد که کنترل آن را از هرکامپیوتر در شبکه امکان پذیر می کند. این نرم افزار برای مدیران این امکان را فراهم می کند که یک یا چند سیستم Re/Vue را با استفاده از مرورگرهای وب که امنیت آن با اسم رمز کنترل می شود، مدیریت کنند.
شرکت مهندسی مدال الکترونیک نماینده انحصاری مانیتورهای تخصصی EIZO در ایران
آدرس: تهران، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، خیابان 18، پلاک 8، واحد 3 (طبقه دوم)
تلفن: 9-88101208     فکس: 88707828     کدپستی: 1511736681